Srdínko
Srdínko

Sportovní vyžití a volný čas

Blanensko
 
Palava   Město Blansko je právem nazýváno městem sportu. Nabízí kvalitní zázemí pro většinu sportovních odvětví, na své si však přijdou i milovníci odpočinku a relaxace. Pro milovníky vodních radovánek je ideálním místem blanenský aquapark s tobogánem a skluzavkou, divokou řekou s houpacím bazénkem, písečnou pláží, dětským bazénkem a restaurací s vnitřním i venkovním posezením. Relaxaci nabízí také rekreační oblast Palava, areál s přírodní vodní nádrží a minigolfem. V Blansku nechybí ani kryté lázně, zimní stadion, tenisové kurty a rehabilitační centrum. Naopak ti, kteří rádi potrápí své tělo aktivním pohybem, jistě Aquapark ocení služby squash centra, bowlingové haly nebo kuželny. V zimním období můžete využít trasy pro běžkaře v okolí Sloupu a Jedovnic. Kontakt: www.sluzby-blansko.cz
 
  Moravský kras je doslova protkán hustou sítí turistických i cykloturistických tras, které uspokojí nejen rekreační cyklisty, ale i náročné sportovce. Krajina Moravského krasu přímo vybízí k důkladnému průzkumu na kolech. Pěší turisté pak ocení značení naučných stezek. Vydejte se s námi za poznáním do krasu!
 
Olšovec   Milovníci tajemna využijí jistě nabídky speleologických kurzů České speleologické společnosti, které probíhají v atraktivní oblasti Rudického propadání.
 
  Vodní sporty mají zelenou v Jedovnicích, tedy v místě, kde se každoročně pořádají mezinárodní závody motorových člunů na rybníku Olšovec. Ten, kdo dává přednost romantice před rychlostí, může využít služeb místní půjčovny loděk.
Vyškovsko
 
  Vyškovský Aquapark najdete v jihovýchodním rohu vyškovské zámecké zahrady. Aquapark Zaměřuje se na chov původních domácích zvířat z celého světa. Nedílnou součástí vyškovského zooparku je dinopark, díky němuž můžete cestovat o několik milionů let do minulosti a hanácký statek, jenž je ukázkou života našich předků. Součástí vyškovského zooparku je i Babiččin dvoreček, který navozuje atmosféru selského dvora, kde si návštěvníci mohou chovná zvířata i pohladit. Zoopark pořádá během roku velké množství akcí pro veřejnost.
Kontakt: www.bazenvyskov.cz
tel. - recepce: 517 34 87 45
 
  Zoopark najdete v jihovýchodním rohu vyškovské zámecké zahrady. Zaměřuje se na chov původních domácích zvířat z celého světa. Největší atrakcí vyškovského zooparku je Babiččin dvoreček, který navozuje atmosféru selského dvora, kde si návštěvníci mohou chovná zvířata i pohladit. Zoopark pořádá během roku velké množství akcí pro veřejnost.
Kontakt: zoopark@zoo.vyskov.cz , www.zoo-vyskov.cz
Expozice Nadace letecké historické společnosti tel.: 517 346 356, 608 771 016
 
  Expozice Nadace letecké historické společnosti - k expozici se dostanete po státní silnici III. třídy směrem na Prostějov. Kousek za Vyškovem na starém vojenském letišti uvidíte nejrůznější druhy vojenské techniky několika generací. Nejstaršími exponáty jsou části letounů havarovaných v průběhu II. světové války. Nadace letecké historické společnosti, která expozici provozuje, se zabývá také vyhledáváním a identifikací letadel, která byla sestřelena nebo havarovala v oblastech Čech a Moravy v období II. světové války.
Kontakt: www.lhs-vyskov.cz
tel.: 604 789 651, 723 177 642, 777 637 833 - na těchto tel. číslech je možné objednat hromadné prohlídky i ve všední dny.
otevřeno: duben - říjen sobota a neděle 9 - 12 a 14 - 18
 
Top kulturní a sportovní akce
 
Duben - Zahájení turistické sezony v Moravském krasu a okolí - turistické pochody z Blanska a Boskovic do Pivovaru Černá Hora spojené s vytvářením neobvyklých českých rekordů;
Květen - Blansko, Historický a pivní jarmark - bohatý kulturní program pro všechny generace v areálu zámeckého parku, historický průvod městem, jarmak stylového zboží, ohňostroj;
Červen - Moravský kras, hudební festival Čarovné tóny Macochy pořádaný v jeskyních Moravského krasu;
Červen - Zoo-park Vyškov - Vyškovské šapitó;
Červenec-srpen - Blansko, Blanenské (nejen) folkové léto, cyklus koncertů na nádvoří zámku;
Kolem 15. srpna - Vyškovská pouť - osvědčená akce s doprovodným programem na Masarykově náměstí, slavnostní poutní mší v kostele Nanebevzetí Panny Marie. V pivovaru Vyškov zároveň probíhá „Den otevřených dveří“, kde vystupují přední populární české hudební skupiny;
Koncem srpna - Aquapark Vyškov - Vyškovská lávka;
Září - Jedovnice, Mezinárodní závody motorových člunů na rybníku Olšovec;
Druhý víkend v září - Dny evropského dědictví - jsou zpřístupněny zdarma všechny památky v Blansku i ve Vyškově. Akce je doprovázena vždy bohatým programem, ve Vyškově navíc spojeným s mezinárodním festivalem dětských pěveckých sborů;
Listopad - Blanenské Vítání sv. Martina - Historický průvod se sv. Martinem na bílém koni v čele, jarmark s regionálními produkty a tradičními řemesly, bohatý kulturní program v zámeckém parku, dětský světýlkový průvod městem, slavnostní mše v kostele, ohňostroj - to vše nabídne akce k tradičnímu přivítání patrona města o svatomartinském víkendu.
 
  Nabídka akcí v obou regionech je samozřejmě mnohem bohatší. Jejich přehled a aktuální kalendář naleznete na našich webových stránkách www.blanensko.cz a www.vyskov-mesto.cz a věříme, že si dozajista vyberete. Na Blanensku i Vyškovsku je totiž vždy o zábavu postaráno!